Zawsze w czarnym kostiumie, z tą samą fryzurą i piosenkami, do których słowa napisali wybitni polscy tekściarze. „Och, życie, kocham cię, życie”, „Jaka róża, taki cierń”, „Modlitwa”, „Zamiast”, „Nie żałuję” – to utwory, które znają wszyscy z nas. Jak można przeczytać na stronie internetowej artystki: „Najbardziej odpowiada jej zapomniana już definicja francuskich encyklopedystów: Piosenka – rodzaj wiersza, krótkiego, do którego dodaje się muzykę, aby był śpiewany przy okazjach towarzyskich, a nawet samemu, jeśli się chce oddalić znudzenie, jeśli się jest bogatym lub lżej znosić nędzę, jeśli się jest biednym”.

Cztery razy Grand Prix
Edyta Geppert muzyczną karierę rozpoczęła na Wydziale Piosenki w Państwowej Średniej Szkole Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Wcześniej występowała w Zespole Pieśni i Tańca „Nowa Ruda”. W 1984. zdobyła pierwszą nagrodę na V Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu oraz Grand Prix XXI Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. To jedyna polska piosenkarka, która aż cztery razy otrzymała Grand Prix na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
Jak mówi, miała szczęście, że jej hobby stało się zawodem. Zresztą muzyka i śpiew towarzyszą jej od dzieciństwa – pochodzi z muzycznej rodziny. Ceni wykonawców, którzy przywiązują wagę do tekstów oraz artystów wywodzących się z epoki swingu.