Lykke Li polskim słuchaczom znana jest głównie z bardzo popularnego utworu „I Follwow Rivers”. Jednakże wokalistka ma zagorzałe grono fanów, którzy znają także inne jej wydawnictwa. Lykke zadebiutowała dziesięć lat temu, w roku 2008 albumem „Youth Novels”.

Trafił on niewątpliwie w gusta wszystkich, którym bliskie są brzmienia indie. Single „Little Bit” oraz „Dance, Dance, Dance” zyskały popularność także wśród polskiej publiczności, o czym świadczy duża ilość ich odsłon w sieci. Drugie wydawnictwo Lykke Li zatytułowane „Wounded Rhymes” tylko potwierdziło niesamowitą zdolność wokalistki do łączenia różnego rodzaju dźwięków w zgrabną całość, którą nie tylko doskonale się słucha, ale także pozostaje z nami na długo. To właśnie z tej płyty pochodzi jej najbardziej znany na świecie utwór „I Follow Rivers”, dzięki któremu zyskała międzynarodową sławę.

Polscy słuchacze kojarzą go najczęściej w remiksie. Od tej chwili kariera Lykke Li rozwija się bardzo dynamicznie. Występy na najważniejszych festiwalach świata pokroju Coachelli, Glastonbury czy Lollapalooza to dla niej codzienność. W międzyczasie Lykke została mamą i na chwilę zawiesiła działalność. Na scenę powróciła jako LIV w szwedzko-amerykańskim projekcie stworzonym z Andrew Wyattem. W 2008 roku Lykke Li wydała kolejny album „so sad so sexy” który, mimo iż utrzymany jest w nieco innej popowej linii, to spotkał się z aprobatą publiczności. Na koncercie w Warszawie możemy się więc spodziewać głównie materiału z ostatniego krążka, choć pewnie specjalnie dla fanów Lykke zagra także kilka utworów z poprzednich wydawnictw.

(MM / Fot. By Roland Tanglao from Vancouver, Canada - 20080314-33 - Lykke Li at SXSW08 Day Stage, CC BY 2.0)