Zwycięzcą 62. Konkursu Piosenki Eurowizji w Kijowie za wykonanie piosenki pt. „Amar Pelos Dois” został Salvador Sobral z Portugali. Od początku uważany był za jednego z faworytów, choć jego liryczna ballada nie należała do skocznych prostych melodii, które cieszą się podczas tego konkursu największym powodzeniem. Na drugim miejscu uplasował się Kristian Kostov z Bułgarii z popowym utworem „Beautiful Mess”. Brąz przypadł mołdawskiemu zespołowi Sunstroke Project za przebój w stylu funky „Hey Mamma!”. Finałowa punktacja wyglądała następująco: czwarte miejsce – Belgia, piąte Szwecja, szóste Włochy, siódme Rumunia, ósme Węgry, dziewiąte Australia, dziesiąte Norwegia.

Ciekawostki o Eurowizji


Zwycięska piosenka zebrała 758 punktów – o ponad 100 więcej niż utwór na pozycji drugiej. Kasia Moś za „Flashlight” dostała zaledwie 64 punkty, ale i tak więcej niż Michał Szpak w ubiegłym roku.

Na festiwalu, w którym wzięli udział piosenkarze z 26 krajów nie pojawił się w tym roku przedstawiciel Rosji – władze Ukrainy z powodów politycznych nie zgodziły się bowiem na przyjazd niepełnosprawnej Julii Samojłowej.

Podczas konkursu widzowi mieli okazję zobaczyć ekshibicjonistę. Gdy na scenie pojawiła się zwyciężczyni ubiegłorocznej Eurowizji Jamala i zaczęła śpiewać swój nowy utwór „I believe in U”, jeden z fanów pokazał gołe pośladki. Na szczęście wtargnięcie wesołego fana szybko zostało opanowane.