Najbardziej zaskakuje wybór osób, z którymi Patrycja Markowska zdecydowała się nagrać piosenki. Mimo że są to bardzo znane twarze polskiej sceny muzycznej, to w pierwszej chwili ich style wydają się być zupełnie rozbieżne z tym, co prezentuje wokalistka. A jednak efekt jest bardzo ciekawy i zachęcający do posłuchania.

Patrycja Markowska z Markiem Dyjakiem


W pierwszym duecie Patrycja Markowska śpiewa z Markiem Dyjakiem. Tytuł utworu to ,,Byś spojrzał na mnie”. Teledysk doskonale zmontowany, dość ciekawy i klimatyczny, choć odrobinę mroczny. Tekst piosenki mówi o samotności, niezrozumieniu między ludźmi i skłania do zastanowienia się nad własnymi relacjami. Warto wspomnieć, że nie jest to pierwszy duet Marka Dyjaka. Mnie najbardziej zapadł w pamięć utworem wykonanym wspólnie z Kasią Nosowską pt. „Ognia!”.

Patrycja Markowska z Grzegorzem Skawińskim


Drugi duet to ,,Nie potrzeba mi nic więcej” z Grzegorzem Skawińskim, znanym z zespołu Kombii. Tekst mówi o znalezieniu swojego miejsca i tej właściwej, jedynej osoby. Kompozycja bardzo dynamiczna i wpadająca w ucho.

Patrycja Markowska z Rayem Wilsonem


Kolejny duet to ,,Bezustannie” z Rayem Wilsonem, byłym wokalistą grupy Genesis. Chyba najsmutniejsza piosenka. Ukazuje niezrozumienie między ludźmi i to, że relacje z biegiem lat się wypalają, nawet gdy tego nie chcemy.

Patrycja Markowska z Leszkiem Możdżerem


Ostatni utwór został pt. „Wyznanie” został nagrany z Leszkiem Możdżerem. Zdecydowanie niezapomniany podkład muzyczny i tekst.
Czy któraś z piosenek ma szansę dłużej utrzymać się na rynku muzycznym? Posłuchajcie i oceńcie sami.Fot. By Kontrola (Own work) [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons, Tekst