Federacja Polskich Banków Żywności zwróciła się do zespołu z prośbą o wsparcie jeszcze przed ich przybyciem do naszego kraju. Zespół odpowiedział błyskawicznie, deklarując przekazanie na szczytny cel kwoty 80 tysięcy złotych. Organizacja jest naprawdę mile zaskoczona taką hojnością muzyków.

Nie spodziewali się aż takiego wsparcia z ich strony. Szczególnie że przecież Metalika to prawdziwy gigant na rynku muzycznym i równie dobrze mogliby uznać taką prośbę za nic nieznaczącą. Zespół jednak pokazał, że poza metalowym pazurem, który od wielu lat pokazują w swojej muzyce i na koncertach mają także wielkie serca. Zespół od kilku lat wspiera także banki żywności w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo założyli także własną inicjatywę „Metallica Gives Back”, która wspiera finansowo lokalne organizacje w ich działaniach.

Banki Żywności to jedyna organizacja w naszym kraju, która na iście masową skalę ratuje dobrą żywność i przekazuje ją do osób potrzebujących. Fundacja przeprowadza także w każdym roku około pięciu tysięcy warsztatów, podczas których edukuje zarówno dzieci, jak i dorosłych w zakresie przeciwdziałaniu marnowania jedzenia w naszych domach. Są to działania niezbędne, abyśmy przestali wreszcie wyrzucać ogromne ilości niezjedzonych produktów, które kupujemy na zapas, a potem przeterminowane albo i nie zwyczajnie wyrzucamy do śmieci i trafiają one na wysypiska zamiast do potrzebujących ubogich rodzin.

(MM / Fot. By wonker from London, United Kingdom - Metallica, CC BY 2.0)