Orkiestra Wszechczasów jest złożona z ponad 50 muzyków. Zagra najbardziej znane tematy muzyczne w niepowtarzalnych aranżacjach, zarówno ponadczasowe szlagiery, jak również nowoczesne brzmienia adresowane do wszystkich pokoleń.
Na scenie wystąpią Agata Chodorek, Natalia Lubrano, Jacek Kawalec, Beat Beast i Dziubek Band. Koncert poprowadzą Paweł Gołębski i Zbigniew Adamski.
Pojawią się telebimy, na których będzie widać muzykę malowaną przez malarza i grafika. Usłyszymy także pojedynek na instrumenty. Całość będzie mieszanką muzyki rockowej i klasycznej, symfonicznej. Będą się przewijać tematy filmowe znane czytelnikom i kinomanom, m.in. „Pan Wołodyjowski”, „Janosik” i wiele innych.

Gwiezdne wojny i Libertango
Usłyszymy „Przeboje filmowe z tamtych lat”, „Pojedynek na instrumenty”, „Melodie Świata”, „Libertango”. Koncert jest adresowany do seniorów, ponieważ 1 października to święto seniorów, ale i Światowy Dzień Muzyki. Tak więc dla młodszych też coś się znajdzie, np. motywy z „Gwiezdnych wojen”, „Mission Impossible”, „Spidermana”.
Jak mówi dyrygent Mariusz Dziubek, Orkiestra popularyzuje w Polsce to, co jest już znane w Niemczech, Holandii, USA, czyli tzw. koncertowe orkiestry dęte.
Koncert w Hali Stulecia rozpocznie się 1 października o godz. 17:00.